Koprodukcje

Niezwykła podróż fakira w polskich kinach!

10 lutego bieżącego roku, kiedy udostępniałam na fanpage’u bloga informację o pierwszym angielskim filmie Dhanusha, miałam cichutką nadzieję, że będę miała okazję obejrzeć go na wielkim ekranie. Dzisiaj dowiedziałam się, że moje nadzieje nie były płonne. Otóż 20 lipca 2018 roku do polskich kin trafi film Niezwykła podróż fakira na podstawie powieści Romaina Puertolasa. W męskiej roli głównej, jak dobrze już wiemy, niezastąpiony Dhanush

plakat fakir
Kliknij w plakat po więcej informacji o filmie

Po śmierci matki, dorastający na ulicach Radżastanu, młody fakir Aja opuszcza Indie i wyrusza do Francji, aby znaleźć ojca, którego nigdy nie poznał. Kiedy tylko dociera do Paryża, nic nie idzie zgodnie z planem. Niespodziewany wypadek sprawia, że trafia na przedmieścia miasta do znanego sklepu meblowego. Tu poznaje i zakochuje się w Marie. Jego nadzieje na miłość rozwiewają się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności utknie w szafie i wyruszy w podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża, aby znów spotkać Marie oraz odkryć tożsamość ojca?

[opis dystrybutora]

Film reżyserii Kena Scotta zapowiada się naprawdę dobrze. Po obejrzeniu zwiastuna jestem naprawdę ciekawa historii głównego bohatera, granego przez Dhanusha. Uwielbiam go jako aktora i nie mogę się doczekać, by zobaczyć go w tej roli. Już dziś jestem pewna, że świetnie zagrał. 😀 Na ekranie będą mu towarzyszyć nominowana do Oskara za film „Artysta” Bérénice Bejo, laureat Oskara za film „Kapitan Philips” Barkhad Abdi, Erin Moriarty oraz wielu innych aktorów z piętnastu krajów.

img_2751-berenice
źródło: Dystrybutor

Warto też dodać, że produkcja ta jest oparta na podstawie powieści Romaina Puertolasa pt. “Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea”, wydanej w 2013 roku we Francji. Ponad 30 krajów nabyło prawa do tłumaczenia i to jeszcze przed oficjalną premierą. Książka bardzo szybko osiągnęła status bestsellera, bowiem w roku wydania sprzedano 300 000 egzemplarzy.

Niezwykła podróż fakira to idealny film na wakacje. Pełen miłości, podróży, humoru oraz magii!

Do zobaczenia 20 lipca 2018 roku w kinach! 😉 

 

Wpis napisany na podstawie informacji udostępnionych przez dystrybutora.

 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *