Abhishek Bachchan
Najlepsze filmy

#5 Najlepsze filmy – Abhishek Bachchan

Dziś 5 lutego, a co za tym idzie urodziny Abhisheka Bachchana. Jako że jest on jednym z moich ulubionych aktorów Bollywood, postanowiłam, że z okazji rocznicy narodzin, rozprawię się z jego filmografią. Bardzo cenię go sobie jako aktora i uwielbiam oglądać z nim filmy. Jednakże nie było tak od zawsze. Abhishek Bachchan zdobył u mnie sympatię dopiero kilka lat temu. Wcześniej był po prostu zwyczajnym aktorem oraz synem wielkiego Amitabha Bachchana. Niczym nie wyróżniał się zbytnio na tle innych, grał tak, żeby po prostu zagrać i urodą też jakoś nie zachwycał. W taki mniej więcej sposób myślałam o młodym bocianie (bo wiem, że tak niektórzy polscy fani lubią określać Abhisheka), do momentu, aż nagle mnie olśniło. Niestety dotychczas nie udało mi się obejrzeć wszystkich filmów, w których Abhishek Bachchan zagrał, więc moja lista będzie opierała się na ograniczonej liczbie produkcji. Nie wykluczam tego, że być może są lepsze filmy, w których zagrał. Póki co przedstawiam Wam moją listę najlepszych filmów Abhisheka Bachchana. Kolejność raczej przypadkowa.

Najlepsze filmy – Abhishek Bachchan


1) Dostana (2008)

Sameer and Kunal Dostana

Zastanawiając się nad najlepszymi filmami Abhisheka Bachchana, w mojej głowie od razu pojawiła się Dostana. Oprócz tego, że to po prostu wspaniały film, do którego uwielbiam wracać, to jest to produkcja, w której Abhishek Bachchan zagrał niemalże genialnie. Tak znakomicie wczuł się w rolę geja, tak dobrze ją odegrał i z takim dystansem do tego podszedł. Cała jego gra jest po prostu przezabawna i na długo zostaje w pamięci. Ten kto jeszcze nie zna jego bohatera – Sama, koniecznie musi go poznać!


2) Paa (2009)

Abhishek Bachchan in Paa

Ta rola jest wyjątkowa pod każdym względem! Przede wszystkim Abhishek Bachchan gra tutaj ojca własnego ojca! Tak, ten uroczy chłopiec na zdjęciu powyżej to Amitabh Bachchan. Nie wątpię, że dla obu tych panów wyzwanie było naprawdę ciekawym doświadczeniem w ich karierze filmowej. Bo jedno trzeba przyznać – wyszło im to genialnie! Choć może dziwnie się patrzy na to wszystko przez większość filmu, to mimo to, kiedy się on kończy, zostaje z nami jedna myśl. Abhishek i jego tata sprawdzili się w swoich rolach znakomicie! Jeśli ktoś nie oglądał Paa, to gorąco polecam!


3) Guru (2007)

Guru as Abhishek

Guru to film, w którym Abhishek dał jeden z najlepszych występów w swojej karierze. Wspaniale zagrał swoją rolę, płynnie przechodząc od młodego mężczyzny, przez osobę w średnim wieku, aż do starca, zachowując przy tym wszystkie maniery Gurukanta nienaruszone. Czytałam recenzje, że udało mu się bardzo autentycznie oddać postać potentata biznesowego Dhirubhai Ambaniego (Guru inspirowany jest życiem tego pana). Nie pozostaje mi nic innego, jak zaufać recenzentom i stwierdzić, że Abhishek Bachchan przeszedł samego siebie w roli tytułowego Guru. Dodatkowo towarzyszyła mu jego obecna żona, z którą stworzyli piękną relacje na ekranie.


4) Bunty i Babli (2005)

Abhishek Bachchan

Za rolę Bunty’iego aka Rikesha bardzo Abhisheka szanuję. Do jego kolejna humorystyczna rola, w której sprawdził się niesamowicie. Razem z Rani Mukerji stworzyli wspaniały duet, którego nie da się zapomnieć. Jako tytułowy Bunty Abhishek Bachchan wypadł bardzo wiarygodnie, zabawnie i przede wszystkim sprawił, że chciało się go oglądać na ekranie. Jego rola nie jest tutaj drętwa, aktor dobrze wiedział, kim jest jego bohater i znalazł na to swój sposób, aby go przedstawić. Zdecydowanie jest to dla mnie jeden z najlepszych filmów Abhisheka Bachchana.


5) Jhoom Barabar Jhoom (2007)

Abhishek Bachchan Jhoom Barabar Jhoom

W Jhoom Barabar Jhoom Abhishek Bachchan to istne mistrzostwo aktorstwa! To w ogóle jeden z moich ulubionych filmów Bollywood, właśnie poniekąd ze względu na wspaniałą rolę młodego Bachchana. Jego odegranie Rakesh’a jest pełne przemyślenia, wczucia oraz spokoju. Abhishek po prostu niesamowicie podszedł do swojego bohatera i dzięki dystansowi do postaci, stworzył coś wspaniałego. Świetnie zagrał zarówno role mocno humorystyczne i nastawione na komizm, ale także te bardziej poważniejsze. Takiego Abhisheka naprawdę lubię!


6) Raavan (2010)

Raavan Abhishek Bachchan

Oj, Abhishek jako antagonista Vikrama to istna wisienka na torcie! W takich negatywnych rolach też bardzo go lubię i z chęcią obejrzałabym więcej! Niesamowicie się ogląda film, w którym widać, jak aktorzy wczuwają się w swoje postacie i dzięki temu są jeszcze bardziej wiarygodni. Dlatego oglądając Raavan, nie raz miałam wrażenie, że autentycznie boję się tego, do czego zdolny byłby Abhishek… Genialnie odegrana rola, naprawdę. Tyle w nim złości, nienawiści, agresji… Wystarczy spojrzeć, żeby już zacząć się bać. I choć wiem, że niektórzy porównują jego role do Vikrama (bo w wersji tamilskiej, to Vikram gra tego złego, a Abhishek tego dobrego), to ja nie wybieram lepszego. Bo każdy z nich zagrał znakomicie, na swój indywidualny sposób.


7) Bluffmaster (2005)

bluffmaster

Do Bluffmastera mam jakiś sentyment. Być może dlatego, że obejrzałam go zaraz na początku mojej fascynacji Bollywoodem i dzięki temu został w mojej pamięci na dłużej. No i dlatego, że po prostu Abhishek Bachchan świetnie zagrał w nim swoją postać. Tytułowy Bluffmaster być może wydaje się czasami jakiś otępiały i niekoniecznie wie, co robić, ale mimo to widać, że Abhi postarał się włożyć w swoją postać coś więcej. Zauważyć można też, że dobrze się podczas gry bawi i z pewnością się nie nudzi. Uwielbiam Abhisheka Bachchana jako tego jakże niewinnego Roya – jest w tej roli dosyć uroczy. 🙂


8) Nigdy nie mów żegnaj (2006)

Rishi Talwar KANK

O tym, że uwielbiam Abhisheka w roli Rishiego Talwara, pisałam już we wrześniu w specjalnym wpisie na Dzień Chłopaka. Bo nie da się ukryć, że Abhi świetnie spisał się w Nigdy nie mów żegnaj. Choć jego bohater nie był głównym (bo jednak historia Deva i Mayi była ważniejsza), to mimo to, pokazał się nam z dobrej strony i to kilkukrotnie. Scena jego złości jest jedną z najlepszych ever, w jakich miałam okazję oglądać Abhisheka. Zagrał tu nawet lepiej niż Shah Rukh Khan, który jest zły na Mayę po pewnym wieczorze. Za każdym razem, jak oglądam KANK to nie mogę napatrzeć się na przystojnego Abhisheka… Gdybym była Mayą, z pewnością wybrałabym Rishiego.


9) Manmarziyaan (2018)

manmarziyaaan

Na początku do razu powiem, że Manmarziyaan to taki sobie średni film. I pewnie gdyby nie udział Abhisheka moja ocena nie byłabym taka wysoka. Bo tak, to Abhi sprawił, że ten film miał ciepły wydźwięk i nadawał mu uroczego klimatu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie powyżej, aby zobaczyć, z jakim Abhishekiem będziemy mieć do czynienia. Na nim na pewno się nie zawiodłam i fajnie, że choć trochę uratował całą produkcję. Pokazał klasę i to, że nadal jest świetnym aktorem.


10) Yuva (2004)

Yuva

Gdyby nie ostatnia powtórka z Yuva, kompletnie pominęłabym ten film w tym zestawieniu. A jedno jest pewne – Abhishek Bachchan zagrał tutaj naprawdę wspaniale! Moim zdaniem najlepiej ze wszystkich panów. Świetnie odgrywał emocje i jako ten zły wypadł bardzo wiarygodnie. Widać w nim było ogromną energię, którą chciał wylać poprzez swoją postać. A chemia, jaka była pomiędzy nim, a Rani Mukerji to istne cudeńko. Zdecydowanie jest to moja ulubiona para filmowa.


I to już wszystkie filmy, które uważam za najlepsze w całej filmografii Abhisheka Bachchana. Oczywiście, wiem, że jeszcze wiele mam do nadrobienia i z chęcią kiedyś obejrzę wszystkie jego filmy. Mimo to z okazji jego urodzin chciałam przygotować dla Was coś wyjątkowego i sama sprawdzić, w jakich filmach Abhishek Bachchan spodobał mi się najbardziej. A jakie są Wasze ulubione filmy z tym aktorem? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *