Mithila Palkar Tribhanga
Filmy Netflix

Tribhanga (2021) – mistrzowski kunszt aktorski Kajol

Wczoraj na Netlixie swoją premierę miał film pt. Tribhanga. Jest to kolejna indyjska produkcja tej platformy, w której w głównych rolach możemy zobaczyć przede wszystkim Kajol, Tanvi Azmi oraz Mithila Palkar (znana m.in. z serialu Little Things – świetny, polecam!). I jak wielu z Was, obejrzałam go jeszcze tego samego dnia, bo chciałam jak najszybciej zobaczyć, co też nowego ma do zaproponowania nam Netflix. Tym bardziej czym prędzej zasiadłam do seansu, gdyż byłam ciekawa, jak wypadnie w swojej roli Kajol. Kiedy skończyłam oglądać Tribhanga pomyślałam, że podzielę się z Wami na szybko swoją opinią jeszcze na świeżo. Zachęcona wiadomością od jednego z Czytelników bloga, zasiadłam do komputera i spisałam swoje przemyślenia. Zapraszam Was zatem do krótkiej recenzji filmu Tribhanga. Filmu, który uważam, że powinien zobaczyć każdy!

Tribhanga
Kliknij w plakat po więcej informacji o filmie

Fabuła Tribhanga

Gdy matka znanej aktorki Bollywood zapada w śpiączkę, niezależna Anu rozmyśla nad ich skomplikowaną relacją i próbuje poradzić sobie z poczuciem żalu i rozgoryczenia.

Kajol and Mithila Palkar

Tribhanga – musisz go zobaczyć!

Tak, uważam, że film Tribhanga powinien zobaczyć każdy. I to nie tylko fan kina indyjskiego, ale również zwyczajny człowiek, całkowicie z tym tematem nie związany. Przede wszystkim ze względu, że porusza on temat występujący niemalże na całym świecie, czyli relację rodzic-dziecko. Jest on zatem pod tym względem uniwersalny i być może wiele osób z całego świata odnajdzie w tej historii jakąś część siebie. Po drugie, daje on nam do myślenia. Ukazuje nam historię trzech pokoleń kobiet, które z pozoru nie wydają się do siebie podobne. Im bliżej je poznajemy, tym bardziej stwierdzamy, że pozory lubią nas mylić.

Dodatkowo historia ta może, ale nie musi, mieć wydźwięk moralizatorski. W szczególności mówię tu o zakończeniu. W Tribhanga genialnie wszystko na koniec podsumowuje i pokazuje nam, że czasami, choć bardzo się staramy nie popełniać błędów naszych rodziców, to i tak ostatecznie ponosimy porażkę. Jednak to wcale nie musi być od razu złe! I po trzecie, bo zrealizowany jest na naprawdę wysokim poziomie na wielu płaszczyznach. Najbardziej jednak pod względem kunsztu aktorskiego. Powiem Wam szczerze, że już dawno nie oglądałam filmu, w którym aktorzy tak mistrzowsko zagraliby swoje role! A przede wszystkim ogromne brawa należą się Kajol! W roli wulgarnej i pewnej siebie kobiety wypadła znakomicie!

Tribhanga

Mistrzowski kunszt aktorski Kajol

Muszę Wam przyznać, że nigdy nie pałałam do Kajol wielką miłością. Od samego początku miałam zupełnie inne ulubione aktorki, jeśli chodzi o Bollywood. Ale to, co zrobiła w Tribhanga przeszło wszelkie moje oczekiwania! Naprawdę, czapki z głów, moi drodzy! Tego nawet nie da się opisać za bardzo słowami, bo to trzeba zobaczyć na własne oczy! Już od samego początku byłam nią zachwycona, a z minuty na minutę okazywało się, że ona dopiero się rozkręca! Także jeśli Kajol jest Waszą ulubioną aktorką lub tak jak ja, dawno nie widzieliście jej w dobrej roli, to Tribhanga gorąco Wam polecam, bo na pewno się nie zawiedziecie! Uważam, że rola niezależnej, opryskliwej i wulgarnej kobiety bardzo do niej pasuje! Tak świetnie wczuła się w bohaterkę, była taka wiarygodna, po prostu – mistrzostwo! Super, że nie zapomniała jeszcze, w porównaniu do jej najpopularniejszego filmowego partnera, jak się prawdziwie gra. Reszta aktorów też oczywiście wypadła świetnie! Ich role były jednak drugoplanowe, więc nie mieli zbyt szerokiego pola popisu. Mimo to, wielkie brawa dla każdego z obsady!

Kajol

Warto, warto i jeszcze raz warto!

Także, jeśli macie Netflixa i 1,5 godziny czasu wolnego, BARDZO polecam Wam Tribhanga! Film dostępny jest z napisami polskimi, więc tym bardziej seans będzie jeszcze większą przyjemnością. Ja wiem, że to dopiero początek roku, ale już mogę nieśmiało przewidzieć, że będzie to jeden z najlepszych filmów 2021 roku. Naprawdę historia przedstawiona w Tribhanga wciąga od samego początku. Nie przystaje z opowieścią ani na chwilę, bo ma nam naprawdę dużo do opowiedzenia. W dodatku tak świetnej Kajol to na pewno nie widzieliście już daaawno, więc tym bardziej warto to zobaczyć! Z czystym sercem zachęcam Was do obejrzenia tego filmu. Myślę, że spodoba się on każdemu!


Oglądaliście już Tribhanga? Podobał się Wam?
Koniecznie dajcie znać w komentarzach!


Zwiastun:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *