Suno Na Suno Na… czyli co mi w głowie gra
Suno Na Suno Na

#6 Suno Na Suno Na… czyli co mi w głowie gra

Och… Dawno mnie tu nie było z wpisem z tej serii. I pewnie jeszcze dłużej trwałaby ta przerwa, gdyby nie jedna z moich Czytelniczek, która zachęciła mnie do powrotu ze serią. I powiem Wam szczerze, już od dawna się do tego zanosiłam. Otóż bez muzyki nie potrafię sobie przecież wyobrazić swojego życia! Obecna jest ze mną każdego dnia. Umila mi poranki, daje motywację w pracy, czy odpręża wieczorami. W dodatku od marca tego roku regularnie (z małymi przerwami) prowadzę swoje dwie audycje w Radio Bwood, podczas których dzielę się ze Słuchaczami piosenkami obecnymi w moim codziennym życiu. W poniedziałki mam audycję “Salaam Namaste z Preetishyą”, a w środy “Nie tylko Bollywood”. Każda z nich zaczyna się od 19:30, więc serdecznie Was na nie zapraszam! A tymczasem przechodzimy płynnie do utworów muzycznych, które towarzyszą od dłuższego czasu na moich playlistach.

1) Aao Naa – Kyun Ho Gaya Na

Aao Naa - Kyun Ho Gaya Na

Tę piosenkę podpowiedział mi YouTube, za co wielkie mu dzięki! Niestety filmu nie miałam jeszcze okazji oglądać, ale od czasu, jak usłyszałam ten utwór, mam coraz większą ochotę, aby nadrobić zaległość. Piękna Aish, śliczny klip, a muzyka sama wpada w ucho. No po prostu połączenie idealne! Oglądaliście może film Kyun Ho Gaya Na? Warto go oglądać, czy lepiej poprzestać na słuchaniu samego soundtracku? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!


2) Tehas Nehas – Khaali Peeli

Tehas Nehas Khaali Peeli

Tehas Nehas to jeszcze nowość, pomimo że na YouTube pojawiła się pół miesiąca temu. Jest to piosenka pochodząca z filmu Khaali Peeli, który swoją premierę miał dosłownie dziś, czyli 2 października! Po jej pierwszym przesłuchaniu byłam tylko lekko zauroczona. Jednakże im więcej odsłuchań miałam za sobą, tym bardziej rosła moja sympatia do tego utworu. Choć może z początku głos Shekhara Ravjiani nie do końca pasował mi do osoby Ishaana, to później uznałam to nawet za ciekawe połączenie. A co Wy sądzicie o tej piosence?


3) Chilman Uthegi Nahin – Kisna

Chilman Uthegi Nahin

Ta piosenka od kilku dobrych dni nie chce wyjść mi z głowy! Słucham jej przynajmniej po kilka razy dziennie, a nawet gdy nie, to i tak łapię się na tym, że po prostu leci mi w myślach lub po prostu ją sobie nucę. Znowu jest to zasługa YouTube, który i tym razem podpowiedział coś dla mnie! Zachęcam Was gorąco do obejrzenia klipu, który jest nieziemski! Ta obecna w wystroju i stroju barwa niebieska sprawia, że kocham ten utwór jeszcze bardziej. Dodatkowo tańczy tu piękna Sushmita Sen, ubrana w niesamowity strój oraz biżuterię. Naprawdę małe dzieło sztuki, jak dla mnie. Polecam!


4) Challa (Main Lad Jaana) – URI

Challa (Main Lad Jaana) - URI

Do tej piosenki regularnie wracam od sierpnia, kiedy to odkryłam ją w związku z moją audycją z okazji Dnia Niepodległości Indii. Na pewno warta jest przesłuchania, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej słyszeć, zachęcam! Utwór mocny, charakterystyczny, z zapadającą w pamięć muzyką oraz refrenem. Niestety filmu jeszcze nie miałam okazji oglądać, jednakże piosenka ta zachęca jak najbardziej do nadrobienia zaległości. A co Wy sądzicie o Challa (Main Lad Jaana)?


5) Dhadkan – Soundtrack

Dhadkan

Jest to soundtrack, który jako jeden z nielicznych ostatnio tak bardzo utkwił w mojej głowie. Nie ma dnia, kiedy nie przesłuchałabym chociażby jednej piosenki… Ale jak się zacznie od jednej, to tylko na niej się nie skończy. Choć film Dhadkan nie powala na nogi fabułą i ogólnie jako całokształt wypadł w moich oczach średnio, tak jego ścieżka dźwiękowa jest naprawdę udana! Można by rzecz, że utwory w niej zawarte to takie klasyczne bollywoodzkie piosenki, pełne miłości, nadziei, marzeń. Polecam gorąco tę pozycję!


To tyle, jeśli chodzi o piosenki, które ostatnio grają mi w głowie. Oczywiście jest ich o wiele więcej, jednakże nadal będę trzymać się moich początkowych założeń. Zawsze staram się ograniczać tylko do pięciu pozycji we wpisie, więc i tu tak jest. Generalnie mam małe plany, aby seria ta znowu wróciła na bloga jako regularne wpisy, więc dajcie znać, czy podoba się Wam ten pomysł? Chcecie, abym dzieliła się z Wami moimi muzycznymi odkryciami, miłościami od pierwszego usłyszenia i ogólnie inspiracjami? Koniecznie zostawcie też w komentarzach piosenki, które Wam ostatnio lecą w głowie! Z chęcią posłucham czegoś nowego!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *