Ala Vaikunthapurramuloo Allu Arjun
Filmy Tollywood

Ala Vaikunthapurramuloo (2020) – nie bawmy się czyimś losem

Są takie filmy, o których od samego początku wiem, że będą dobre. Wystarczy, że obejrzę jakiś materiał promocyjny lub jedną z piosenek, a w mojej głowie pojawia się myśl: “To będzie dobry film!”. Tak też było z Ala Vaikunthapurramulo, gdzie główną rolę odgrywa Allu Arjun (Stylish Superstar). Usłyszałam pierwsze nuty piosenki Butta Bomma, potem obejrzałam klip do Samajavaragamana i było po mnie. Dawno nie widziałam żadnego dobrego teluga, więc tym bardziej wyczekiwałam momentu, kiedy Ala Vaikunthapurramuloo pojawi się online z napisami angielskimi. W końcu doczekałam się tego dnia i czym prędzej usiadłam do seansu. Film tak bardzo mi się spodobał, że nawet przygotowałam dla Was niespodziankę. Jesteście ciekawi jaką? Czytajcie dalej! 🙂

Ala Vaikunthapurramloo
Kliknij w plakat po więcej informacji o filmie

Fabuła Ala Vaikunthapurramuloo

Akcja filmu zaczyna się pewnego deszczowego wieczoru, kiedy to dwie kobiety, w tym samym czasie, rodzą swoich synów. Jedna z nich to żona szanowanego w okolicy, prezesa firmy ARK Infra, Ramachandry, a druga to żona pochodzącego z średniej klasy asystenta rodziny tego pierwszego, Valmikiego. Wszystko byłoby dobrze, gdyby zazdrosny Valmiki nie wpadł na genialny pomysł, by podmienić miejscami dwóch niewinnych chłopczyków i utrzeć nosa Ramachandrze. Tak oto biedak wędruje do bogatej rodziny, a książę trafia do biedniejszej. Plan doskonały, czyż nie? To się jeszcze okaże…

Książę i żebrak w wersji telugu?

W Ala Vaikunthapurramuloo można by rzec, że mamy podobny motyw, jak w powieści Marka Twaina Książę i żebrak. Niestety, niekoniecznie, gdyż chłopacy nie są do siebie podobni, a podmiany dokonuje zazdrosny ojciec jednego z nich. Mam wrażenie, że motyw ten już gdzieś widziałam w jakimś filmie lub książce, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć. Niemniej jednak zabieg ten sprawia, że film jest interesujący i z niecierpliwością czeka się, żeby jeden lub drugi chłopak w końcu poznał prawdę. Kiedy ten moment w końcu nastaje, rozwój akcji nabiera tempa, a my możemy tylko podziwiać cudowne przedstawienie Allu Arjuna.

Allu Arjun nadal w formie

Allu Arjun movie

Kto choć raz oglądał film z Allu Arjunem, ten dobrze wie, że jest on po prostu wspaniałym aktorem! W Ala Vaikunthapurramuloo nie jest inaczej, co jeszcze bardziej dodaje filmowi pozytywnych punktów. Produkcja ta to istny popis jego zdolności aktorskich i przedstawienie, jakiego jeszcze nie miałam okazji oglądać w wykonaniu Allu Arjuna. Aktor ten to tykająca bomba, która do samego końca trzyma nas w niepewności, kiedy będzie wybuch. I tutaj powiem tylko tyle, żeby nie spojlerować, że możecie się lekko zdziwić.

Odgrywanie Bantu dla Allu Arjuna to jakby naturalna czynność, do której oczywiście wcześniej pewnie bardzo się przygotowywał. Co widać na ekranie i dzięki Ci, Allu Arjunie, za twe poświęcenie i genialne wczucie się w rolę! Czegoś takiego nie można przegapić. Tak więc, fani i fanki Allu Arjuna, koniecznie musicie obejrzeć Ala Vaikunthapurramuloo. <3 Tym bardziej, że w tym filmie jest mega przystojny z tą jego fryzurką!

Płeć piękna i muzyczne dzieło

Ala Vaikunthapurramuloo

U boku Allu Arjuna towarzyszy oczywiście płeć piękna, której reprezentantką jest Pooja Hegde. Cały czas wydawało mi się, że jest ona początkującą aktorką, ale zajrzawszy do jej filmografii, lekko się zdziwiłam. Otóż ta ślicznotka ma już na swoim koncie 11 filmów, w tym 2 w języku hindi (Mohenjo Daro i Housefull 4). Niestety wcześniej nie miałam okazji obejrzeć z nią żadnego z tych tytułów i jakoś wątpię, żebym szybko zabrała się za nadrobienie zaległości. Otóż Pooja Hegde, filmowa Amulya, jakoś niczym szczególnym oprócz urody mnie zachwyciła. Miała kilka dłuższych scen i dialogów, ale niestety była tylko pięknym ozdobnikiem postaci Allu Arjuna. Gdyby jej nie było, to oczywiście zabrakłoby tak pięknych piosenek jak Butta Bomma, czy Samajavaragamana. 

Tym samym zgrabnie przejdę do tematu muzyki w filmie Ala Vaikunthapurramuloo. Mam póki co na nią tylko jedno określenie – genialna! Jestem zakochana w każdym utworze po kolei, uwielbiam słuchać wszystkich. Choć moimi faworytami na zawsze będą wcześniej wspominane Butta Bomma i SamajavaragamanaNiemniej jednak uważam, że twórca muzyki, Thaman S., wykonał naprawdę dobrą robotę. Koniecznie obejrzyjcie i przesłuchajcie sobie te dwa utwory i sami się przekonajcie się, o czym piszę.


Podsumowując, Ala Vaikunthapurramuloo to moim skromnym zdaniem film znakomity, wart chociażby jednego obejrzenia. Allu Arjun wczuł się na maksa w swoją rolę i ponownie pokazał, że jest genialnym aktorem. Film ma ciekawą fabułę, wciąga od pierwszych minut i bawi oraz wzrusza do samego końca. Bez cienia wątpliwości gorąco polecam Wam najnowszą produkcję reżysera Trivikrama. Na pewno będziecie bawić się przednio!


Ala Vaikunthapurramuloo z napisami polskimi

Ala Vaikunthapurramuloo z napisami polskimi

A teraz czas na najważniejszą informację. Jak wskazuje już nagłówek, film Ala Vaikunthapurramuloo możecie bez problemu obejrzeć z polskimi napisami mojego autorstwa. Film oraz napisy dostępne są na moim chomiku. A jeśli nie macie konta na chomikuj.pl, to kliknijcie w grafikę, a przeniesie Was do filmu wstawionego na cda.pl. 🙂 Miłego oglądania tollymaniacy! 🙂


5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *