podsumowanie roku 2021
Bez kategorii

Podsumowanie 2021 roku

Długo zbierałam się, aby usiąść i napisać ten wpis. Pod koniec roku byłam całkowicie bez weny do wszystkiego i trochę podłamana tym, że mało się tutaj ostatnio działo. Kiedy jednak cofnęłam się do wpisów z całego roku i przypomniałam sobie, jak wiele dobrego się w nim wydarzyło, postanowiłam, że wezmę się w garść i napiszę, choć krótkie podsumowanie 2021 roku. Dlatego bez zbędnego przedłużania, zaczynamy!

Podsumowanie blogowe

podsumowanie blogowe

Pod względem blogowania, rok 2021 był nieco gorszy od 2020. Choć rok zaczęłam pełna weny i pomysłów, tak pod koniec roku niestety wszystko stanęło z powodu braku weny. Mimo wszystko udało mi się opublikować 27 wpisów na blogu, co jest wynikiem jedynie o 7 wpisów mniejszym niż w 2020 roku. Między innymi, podzieliłam się z Wami listą: moich absolutnie ulubionych filmów Bollywood, miejsc, gdzie można oglądać filmy indyjskie online, najlepszych filmów Abhisheka Bachchana, wspomnieniami o danych czasach, czy odpowiedzią na pytanie: Dlaczego lubię oglądać filmy Tollywood?.

Kontynuacja serii wpisów i coś nowego

A jak już przy wpisach jesteśmy, to bardzo się cieszę, że udało mi się kontynuować niemal każdy cykl blogowy, a nawet dodać do nich jeden nowy – Przegląd filmowy. W 2021 roku dalej podobało mi się tworzenie dla Was wpisów tematycznych lub specjalnych zestawień, których pełną listę przedstawiam poniżej, abyście mogli sobie do nich powrócić:

Najlepsze filmowe wyciskacze łez w Bollywood
Top 15 piosenek Bollywood na Holi
Filmy Bollywood, które poprawią Ci humor
Bollywoodzkie pary filmowe, których nigdy nie było
Najlepsze item song w filmach Bollywood

I co najważniejsze, pomimo małych przerw czy braku weny pod koniec roku, blogowanie dla Was sprawiało mi mnóstwo przyjemności. Nadal jest to dla mnie najlepsza odskocznia od rzeczywistości i uwielbiam dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na jakieś tematy, czy opiniami o filmach. I jednocześnie bardzo cieszę się, że jesteście tu ze mną kolejny rok, czytacie te moje “wypocinki” i dzielicie się swoją pasją.

Nowa identyfikacja wizualna i logo

2021 rok przyniósł mi również coś pięknego w postaci logo bloga oraz nowej identyfikacji wizualnej. Logo przygotowała moja najdroższa i mega zdolna przyjaciółka — Daria Mańczak, za co jeszcze raz bardzo jej dziękuję. Był to najpiękniejszy prezent na 4. urodziny bloga, jaki mogłam sobie wyobrazić.

Logo Na indyjskim ekranie

Portal O Indiach

Poprzedni rok pełen był dla mnie nowych wyzwań, a jednym z nich był i nadal w sumie jest, portal O Indiach, na którym zostałam jednym z autorów. Opublikowałam tam aż 9 artykułów dotyczących w większej lub mniejszej mierze kina indyjskiego. Jeśli jeszcze nie znacie tej strony, gorąco zachęcam Was do odwiedzin. Mam nadzieję, że w 2022 roku cały zespół ruszy ponownie pełną parą i portal na nowo odżyje. 🙂

O Indiach

Podsumowanie filmowe

podsumowanie filmowe

Niestety, rok 2021 był dla mnie o wiele słabszy pod względem oglądania filmów indyjskich. Bardziej pochłonęło mnie oglądanie seriali na Netfliksie niżeli filmów z mojej ulubionej kinematografii. Rok zakończyłam z wynikiem 34 obejrzanych filmów i ok. 10 powtórek, więc wyzwania W 2021 roku obejrzę 50 filmów Bollywood ponownie nie udało mi się zrealizować. Co też najsmutniejsze, z tych wszystkich obejrzanych przeze mnie tytułów, mało było takich, które były naprawdę dobre. Większość z nich to produkcje Netfliksa lub jakieś starsze gazetówki. Patrząc jednak na oceny wszystkich, to Tribhanga wypadł na tle innych najlepiej z oceną 8/10. Mam nadzieję, że w 2022 roku będę podejmować lepsze decyzje co do oglądanych produkcji, biorąc znowu udział w wyzwaniu – W 2022 roku obejrzę 50 filmów Bollywood.

Podsumowanie muzyczne

podsumowanie muzyczne

Muzyka to jedna z rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie swojego życia, dlatego nie mogło jej zabraknąć i w 2021 roku. Choć zdarzały mi się większe i mniejsze przerwy od słuchania piosenek z filmów indyjskich, to mimo wszystko trochę się ich nasłuchałam. Nie bez powodu gatunek Modern Bollywood znalazł się na 1. pierwszym miejscu na liście moich ulubionych gatunków na Spotify już drugi rok pod rząd. Swoimi muzycznymi faworytami dzieliłam się z Wami we wpisach z serii Suno Na Suno Na, co oczywiście zamierzam aktywniej kontynuować w 2022 roku, a także w audycji Salaam Namaste z Preetishyą w Radio Bwood. Niestety co do drugiego miejsca, to pod koniec roku podjęłam decyzję zakończenia swojej przygody jako prowadząca i 27 grudnia poprowadziłam swoją ostatnią audycję w radiu. Nie porzucam jednak dalszego wspierania radia w kwestiach graficznych, czy też po prostu bycia słuchaczką! 🙂

Podsumowanie osobiste

podsumowanie osobiste

Ostatnie 2 tygodnie grudnia spędziłam dosyć intensywnie na myśleniu o tym, ile zmieniło się w moim życiu w 2021 roku. Bo zmieniło się naprawdę wiele i większość z nich to pozytywne zmiany. Przede wszystkim odeszłam z poprzedniej pracy, w której bardzo się już dusiłam i wreszcie zaczęłam pracować w “swoim zawodzie”, przechodząc całkowicie na tryb zdalny! Decyzja ta, choć początkowo stresująca, okazała się jedną z najlepszych, jakie podjęłam. Latem pożegnałam się ze swoim pierwszym i ukochanym samochodem, który zasłużenie odszedł na emeryturę. Razem z narzeczonym nauczyliśmy się tańczyć i udało nam się zaskoczyć wszystkich gości na naszym weselu pięknym układem tanecznym. Co za tym idzie, we wrześniu zostałam mężatką i zmieniłam swój stan cywilny (oraz wszystkie dokumenty xd). I oczywiście po drodze wydarzyło się jeszcze wiele innych rzeczy, ale te zostawię dla siebie. 🙂 Podsumuję tylko, że rok 2021 był dla mnie naprawdę udany i będę go wspominać na pewno miło.

Moje cele na 2022 rok

cele na 2022

Wchodząc w 2022 rok, miałam w głowie jedną myśl – by nie planować zbyt wiele do przodu, a bardziej cieszyć się chwilą i korzystać z tego, co obecnie mam. Tak więc konkretnych celów nie chcę sobie określać, bardziej ogólne. Jednak nie mam zamiaru siebie forsować o to, że coś mi się nie uda, bo czasami wiele rzeczy nie jest nawet ode mnie zależnych. Byleby iść do przodu i żyć tak, aby być szczęśliwym w obecnej chwili. Czego i Wam, moi drodzy szczerze życzę! 🙂


A jaki był Wasz 2021 rok? Udany? Czy niezbyt? Co osiągnęliście?
Z czego jesteście najbardziej dumni? Co najlepiej wspominacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *