Gdzie oglądać filmy indyjskie online
Dla początkujących,  Filmy Bollywood

Gdzie oglądać filmy indyjskie online?

Gdzie oglądać filmy indyjskie online? Z pewnością każdy fan Bollywood lub innych indyjskich produkcji w pewnym momencie swojej przygody z tym kinem zadał sobie to pytanie. Niestety, my polscy fani, jesteśmy w troszkę słabszej pozycji niż np. Hindusi. Jeszcze kilkanaście lat temu żyliśmy w bajce! Filmy indyjskie wydawane były na DVD, dołączane jako dodatek do gazetek, organizowane były festiwale, maratony, pokazy filmowe. Niestety bum na Bollywood minął już kilka dobrych lat temu i teraz musimy sobie radzić w inny sposób. Na szczęście cały czas pozostaje nam Internet, który niejednokrotnie przychodzi nam z pomocą! Gdzie więc oglądać filmy indyjskie online? Jako odpowiedź na to pytanie, przygotowałam dla Was specjalną listę. Zapraszam poniżej!


Gdzie oglądać filmy indyjskie online za darmo?

Jako pierwsze przygotowałam dla Was miejsca, gdzie bez problemu możecie obejrzeć filmy indyjskie online za darmo, bez rejestracji, bez wykupowania opcji premium.

1) CDA.pl

Cda.pl o chyba obecnie najlepsze miejsce dla nas, fanów kina indyjskiego. Bowiem znajdziemy tutaj naprawdę sporą bazę filmów Bollywood dostępnych z lektorem polskim lub napisami polskimi! Strona jest darmowa i nie trzeba się rejestrować, by obejrzeć większość produkcji. Niestety serwis ten nie ma osobnej kategorii, po której moglibyśmy od razu przejrzeć wszystkie produkcje i wybrać tę właściwą. Aby sprawdzić, czy film dostępny jest w bibliotece Cda musimy wpisać jego tytuł w wyszukiwarce. Jeśli zależy Wam na znalezieniu konkretnego filmu z lektorem polskim, właśnie na tym serwisie, zachęcam Was do zajrzenia TUTAJ. Jakiś czas temu przygotowałam dla Was listę wszystkich filmów Bollywood dostępnych właśnie z lektorem polskim na cda.pl. Dodatkowo polecam Wam również dołączyć do grupy na Facebooku, którą prowadzi Asha – Kraina filmów Bollywood. Znajdziecie tam mnóstwo filmów Bollywood z napisami polskimi lub lektorem, dodawanych przez Ashę na cda.pl jako prywatne, dlatego nie znajdziecie ich poprzez wyszukiwarkę.

2) ekino-tv.pl

Na e-kino.tv również znajdziemy niektóre filmy indyjskie online z lektorem polskim lub napisami polskimi. Niestety podobnie jak z CDA, serwis nie ma osobnej kategorii do wyszukiwania wszystkich produkcji spod szyldu Bollywood, tylko należy szukać filmu po tytule. W przypadku tej strony obejrzenie jakiegoś filmu wiąże się z większą zabawą, gdyż działa ona na podstawie zewnętrznych odtwarzaczy. Niestety, tak samo jak informuje strona, nie ręczę za ich bezpieczeństwo, jakość itp. Jeśli jednak zależy Ci koniecznie na obejrzeniu konkretnego filmu dostępnego tam po polsku i niestraszne są Ci wyskakujące okienka z reklamami i ewentualne ryzyko, to możesz spróbować.

3) Einthusan.tv

Einthusan.tv to miejsce, gdzie możemy obejrzeć filmy indyjskie online z napisami angielskimi lub ewentualnie w oryginalnym języku produkcji. Znajdziemy tutaj ogromną bazę filmową z różnych części Indii. Po wejściu na stronę widzimy podział na filmy w języku tamilskim, hindi, telugu, malayalam, kannada, bengali, marathi i punjabi. Po wybraniu kategorii ukazują się nam wszystkie dostępne filmy, w tym bardzo dużo nowości! Większość z nich można obejrzeć w naprawdę dobrej jakości wizualnej! Co ważne, aby obejrzeć film, nie jest potrzebne nam konto. Mimo to strona będzie nas zachęcać, ale nie jest to wymagane. Czasami jednak serwery są zbyt przeciążone i musimy trochę poczekać, aby móc w ogóle coś obejrzeć lub przeczekać pokazujące się na ekranie reklamy. Rada: najlepiej od razu wyłączyć AdBlocka, to wtedy strona działa o wiele lepiej. Jeśli zależy Ci na obejrzeniu najnowszej produkcji indyjskiej, z pewnością tutaj znajdziesz ją najszybciej z angielskimi napisami.

4) YouTube

Filmy Bollywood na YouTube

YouTube to istna kopalnia, jeśli chodzi o filmy indyjskie online! Sama nie raz dziwię się, ile całych filmów można znaleźć tu do obejrzenia z angielskimi napisami. Bollywood, Tollywood, Kollywood oraz inne. Wystarczy tylko dobrze poszukać (np. wpisując frazę full bollywood movies). Warto też wejść na kanały indyjskich firm produkcyjnych, np. Shemaroo, Venus Movie, Aditya Movies, gdyż te udostępniają tam za darmo całe swoje filmy (często z napisami angielskimi!). Niestety nie uraczycie tutaj filmów Bollywood z lektorem polskim lub z napisami ze względu na prawa autorskie, o które Hindusi bardzo dbają.


Gdzie oglądać filmy indyjskie online odpłatnie?

Teraz czas na miejsca, w których obejrzycie filmy indyjskie online z koniecznością opłaty, wykupienia planu, subskrypcji.

1) Netflix

Filmy indyjskie online na Netflix

Netflix to platforma, na której, my fani Bollywood, mamy możliwość obejrzenia filmów indyjskich z napisami polskimi lub też z angielskimi. Choć wybór ich może nie jest taki ogromny jak w przypadku CDA, to jednak warto rzucić na nie okiem. Wykupując abonament, zyskujemy też dostęp do oryginalnych indyjskich produkcji filmowych i serialowych Netflixa. A ten, trzeba zauważyć, obecnie dużo inwestuje w indyjską filię. Co jakiś czas pojawia się na platformie nowy serial indyjski, film, czy program. Dodatkowo jak się zmieni język aplikacji na angielski, wówczas pojawia się nam o wiele więcej indyjskich produkcji niż te dostępne w języku polskim. Dużym plusem Netflixa jest również to, że możemy oglądać filmy w naprawdę dobrej jakości! Zastanawiacie się, co moglibyście tam obejrzeć? Zerknijcie, proszę TUTAJ, gdzie znajdziecie listę filmów wartych zobaczenia na Netflixie.

CENA: W zależności od planu od 34 zł do 52 zł miesięcznie.

2) Prime Video

Filmy indyjskie online na Prime Video

Prime Video to płatna platforma streamingowa od Amazona, która w swojej ofercie posiada bogatą bibliotekę filmów indyjskich. Znajdziemy tam nie tylko filmy na licencji z Bollywood, Tollywood, Kollywood i innych, ale także oryginalne produkcje Amazona, np. seriale czy kilka filmów, które miały swoją premierę właśnie na platformie. Niestety lub stety większość z nich dostępnych jest do obejrzenia z napisami angielskimi. Obecnie tylko jeden tytuł – Thugs of Hindostan posiada napisy polskie. Niemniej jednak niektóre indyjskie seriale, np. Breathe: Into The Shadows możemy obejrzeć z napisami polskimi. Podobnie jak na Netflixie, filmy indyjskie online możemy obejrzeć tutaj w naprawdę dobrej jakości audiowizualnej. A jeśli chcecie wiedzieć, co można obejrzeć na Prime Video, zapraszam Was na specjalny wpis na blogu, w którym opisałam, jak wykorzystałam mój 7-dniowy okres próbny.

Cena: 25,99 zł miesięcznie.

3) Eros Now

Filmy indyjskie online na Eros Now

Moje ostatnie odkrycie, czyli platforma streamingowa Eros Now. Za naprawdę niedużą opłatę miesięczną lub roczną zyskujemy dostęp do ponad 60 filmów Bollywood do obejrzenia z napisami polskimi! Kiedy pierwszy raz to zobaczyłam, sama nie dowierzałam. Niemniej jednak to prawda i jeśli zależy Wam na obejrzeniu konkretnego filmu tam właśnie dostępnego z napisami polskimi i dodatkowo w dobrej jakości audiowizualnej, to Eros Now jest dla Was! Bardzo mnie cieszy inicjatywa Eros i ja ją bardzo doceniam. Gdyby nie fakt, że większość filmów z ich bazy już obejrzałam, z chęcią skorzystałabym z ich oferty.

Cena: 4,99 $ miesięcznie lub 19,99 $ za rok.


Alternatywne opcje

Poniżej znajdziecie inne sposoby na to, aby móc obejrzeć film indyjski niekoniecznie online, ale na pewno z polskimi napisami lub lektorem polskim.

1) Chomikuj.pl

Chomikuj filmy Bollywood

Chomikuj.pl to studnia bez dna, jeśli chodzi o filmy indyjskie z napisami polskimi lub lektorem. Niestety nie obejrzymy tutaj ich online, a tylko je ściągniemy na swój komputer. Jest to opcja jednak płatna, gdyż aby móc coś pobrać, należy najpierw wykupić transfer z GB pamięci. Niemniej jednak znajdziecie tutaj sporą bazę napisów polskich do filmów indyjskich. Możecie z innych źródeł pobrać film i spróbować dobrać do niego napisy. Najlepiej jednak z jednego miejsca pobrać już cały pakiet. Naprawdę wiele użytkowników Chomikuj.pl stara się aktualizować swoje bazy, w których znajdziecie starsze, jak i nowsze produkcje.

2) Filmy Bollywood na DVD

Filmy Bollywood na DVD

No i zostaje nam ostatnia, ale nadal dostępna opcja, czyli filmy Bollywood wydane kiedyś w Polsce na DVD. Allegro czy olx pełne są filmów, które można kupić i obejrzeć z napisami polskimi lub lektorem. Niestety nie znajdziecie tam nowszych produkcji, gdyż te po prostu nie są obecnie wydawane na DVD w Polsce, więc musicie zadowolić się tymi sprzed lat. Niemniej jednak dla początkujących fanów, którzy chcieliby nadrobić zaległości, jest to naprawdę ciekawa i niedroga opcja (no, chyba że chce się kupić tzw. białe kruki, to wówczas cena może być czasami zabójcza). A na zdjęciu część mojej prywatnej kolekcji filmów Bollywood na DVD.


I na tym zakończę swoją listę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że miejsc, w których można oglądać filmy indyjskie online jest o wiele więcej! Wybrałam jednak te najpopularniejsze i z dobrym zapleczem filmowym. Dodatkowo zostawiam miejsce również dla Was! Dajcie znać w komentarzach, gdzie Wy oglądacie swoje ulubione filmy lub nowości?

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *